• Akademia Kobiecego Futbolu – zapraszamy!
    Nasza Akademia prężnie działa! Szukamy właśnie Ciebie! Najlepsze miejsce w Krakowie dla dziewczyn kochających futbol! Dzwoń, pisz! Ruszyły nabory! najlepsze szkolenie (w tym Coerver!) najlepsza kadra trenerska (licencje UEFA A!), najlepsze obiekty (hala i główne płyta stadionu Prądniczanki), najlepsze miejsce (ścisłe centrum Krakowa / 29go listopada) najtaniej w mieście – wszystko Read More
  • 1

Wysokim zwycięstwem naszych piłkarek zakończyło się niedzielne spotkanie w Osieczanach. Miejscowa Olimpia musiał uznać wyższość Prądniczanki i po jednostronnym widowisku przegrała 1-8.

agnieszka karcz

Krakowianki pojechały na mecz do Osieczan w roli faworytek. Na wiosnę wygrały wszystkie cztery spotkania nie tracą ani jednej bramki a zdobywając ich 10. Po wizycie w Osieczanach bilans naszych Pań wygląda jeszcze bardziej imponująco. Piętnaście punktów w pięciu meczach i bilans 18-1. Prądniczanka utrzymuje się w walce o awans do II ligi i kluczowe dla niej spotkanie rozegrane zostanie 28 maja w Brzezince.

Mecz w Osieczanach ułożył się bardzo dobrze. Już w 9 minucie wynik otworzyła Howińska a przed przerwą na listę strzelczyń wpisała się jeszcze Porosło (dwa trafienia) i Karcz dla której było to debiutanckie trafienie w barwach drużyny z Prądnika. Pięknego gola dla Olimpii zdobyła Karolina Bednarz, nie dając szans Popławskiej na skuteczną interwencję. Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Przeważała Prądniczanka ale dziewczyny niemiłosiernie marnowały kolejne "setki". Gdyby prądniczanki były skuteczniejsze tego dnia, wówczas wynik byłby mocno dwucyfrowy.

8-1 Marszałek 76'

Prądniczanka: Popławska (41' Małysa) - Brzeszczyńska (60' Gretschel), Karp, Karcz, Tataruch - Porosło, Sieklińska (70' Śmierz), Żak, Howińska (65' Gamoń) - Kuciel, Żurek (60' Marszałek)

Najbliższe spotkanie nasze zawodniczki rozegrają już w piątek 19.05 o 18.00 na własnym stadionie podejmą rezerwy Naprzodu Sobolów.