• 1
  • 2

To był bardzo emocjonujący weekend naszych kobiecych zespołów. Najpierw w sobotę "rezerwy" pokonały Queens Witanowice 2-0 a dzień później "pierwsza" drużyna przedłużyła swoje nadzieje na awans pokonując lidera z Brzezinki 1-0. Sytuacja w tabeli III ligi jest dość skomplikowana bo nie wszystkie zespoły rozegrały komplet spotkań. Na dziś nasz zespół zajmuje drugie miejsce i traci do Iskry Brzezinka jeden punkt. Do końca sezonu trzy kolejki.

FullSizeRender3

Aby ciągle myśleć o awansie krakowianki musiały wygrać z Iskrą Brzezinka. To zespół niepokonany w tym sezonie, spadkowicz z II ligi, drużyna doświadczona i ograna. Miejscowe ostatecznie znalazły pogromcę w zespole naszych Pań. Mecz oglądała zaskakująco liczna publiczność. Niespełna 200 osób liczyło na zwycięstwo Iskry i dobry mecz. Spełniło się tylko to drugie, bo mecz rzeczywiście stał na wysokim poziomie ale punkty zabrała ze sobą drużyna z Krakowa. Marzenia o awansie ciągle tlą się zatem na Prądniku ale ciągle też ostatnie słowo należy do Iskry. Wprawdzie ta ma gorszy układ gier ale do rozegrania zaległe spotkanie. Prądniczanka skupia się jednak na sobie, bo aby myśleć o awansie, przede wszystkim trzeba wygrać ostatnie trzy spotkania.

Prądniczanka musiał przejąć inicjatywę od pierwszej minuty i zaatakować Iskrę. Tak też się stało i w pierwszej połowie oglądaliśmy głównie próbę sforsowania obrony Iskry, kombinacyjną grę krakowianek, nieskuteczność pod bramką miejscowych i nieliczne kontrataki gospodyń. Prądniczanka mogła objąć prowadzenia po szansach Żak, Kuciel a zwłaszcza po dynamicznych akcjach bardzo szybkiej Porosło, jednak brakowało kropki nad i. Miejscowe próbowały swoich sił w kontrataku ale dobrze grała obrona i Popławska w bramce.

W drugiej połowie krakowianki przycisnęły jeszcze mocniej a że mecz rozgrywany był w gorące, niedzielne popołudnie, to sił zaczęło brakować zwłaszcza brzeziniankom, które zostawiały co raz więcej miejsca naszej drużynie. Sytuacje krakowianek stawały się teraz jeszcze bardziej klarowne ale ciągle zawodziła skuteczność albo dobrze interweniowała obrona Iskry. Iskra broniła się już całą drużyną zagęszczając środek boiska i skutecznie odcinając Żak i Kuciel od piłek, sporadycznie atakując z kontry. Jeden "wypad" Iskierek, mógł skończyć się dla nich golem, ale dobrze zachowały się Karp, Karcz i na koniec Popławska. Prądniczanka próbowała swoich sił ze stałych fragmentów i po rzucie rożnym Brzeszczyńska trafiła piłką w słupek. Do końca meczu zostało 10 minut kiedy to krakowianki postawiły wszystko na jedną kartę. Do środka pomocy przesunięta została Karcz, na skrzydło powędrowała Żak, gdzie miała więcej miejsca a obrona zagrała trójką. Ten manewr opłacił się, bo już trzy minuty później krakowianki przeprowadziły akcję bramkową. Piłka powędrowała do Karcz, ta uruchomiła na skrzydle Żak, która wygrała pojedynek ze swoją vis a vis i lewą nogą kropnęła po długim roku dając nam upragnione prowadzenia.  Piękna akcja, bramka i prowadzenia któego nie oddaliśmy już do końca i zgarniamy pełną pulę.

Na wiosnę Prądniczanka zdobyła jak dotąd komplet punktów strzelając 21 bramek a tracąc tylko jedną. Ta imponująca seria musi zostać podtrzymana do końca sezonu co jest warunkiem koniecznym aby myśleć o awansie. Niestety nie jedynym...

III liga kobiet

Iskra Brzezinka - Prądniczanka Kraków 0-1 (0-0)

Bramka: Żak 73 minuta

Prądniczanka: Popławska - Brzeszczyńska, Karp, Karcz, Tataruch - Porosło (60' Karolina Oleszek), Kamila Oleszek, Sieklińska, Howińska (76' Gretschel) - Kuciel (70' Żurek), Żak

W sobotę natomiast kolejny komplet punktów zgarnęła nasza "rezerwa" pokonując Queens Witanowice. Krakowianki zrewanżowały się tym samym za porażkę z jesieni (1-3). Prądniczanki nie straciły na wiosnę ani jednej bramki (poza oddanym walkowerem meczem z Jedynką Krzeszowice) same aplikując przeciwnikom 16 bramek. Bramki dla krakowianek zdobywały Sylwia Rytana i Katarzyna Marszałek.