Czas na krótkie podsumowanie obchodów 95 lecia naszego klubu. Ci co byli to widzieli i mamy nadzieję że nie żałują. Zgodnie z zapowiedziami świętowanie rozpoczęliśmy od rozgrywek turniejowych naszych grup młodzieżowych. Wysoka temperatura spowodowała że zawodnicy zmuszeni byli do maksymalnego wysiłku, pomimo tego w meczach nie brakowało zaangażowania i determinacji. Pierwsi zaczęli swe zmagania najmłodsi wychowankowie KS Prądniczanka czyli Skrzaty , później Żaki, Orliki, Młodziki oraz Trampkarze i choć sobotnia rywalizacja miała wymiar jubileuszowej zabawy to wszystkim drużynom zależało na zwycięstwie . Po każdej serii zmagań następowało wręczenie nagród oraz okolicznościowych upominków dla zwycięzców i uczestników meczu. Chłopcy postawili wysokie wymagania min swoim rodzicom z którymi toczyli zacięte i wyrównane boje . Zawodom towarzyszyła świąteczna oprawa, muzyka, profesjonalny animator z agencji widowiskowej Especto, a na wszystkich czekały również posiłki regeneracyjne , lody czy napoje. Podczas trwania imprezy towarzyszyło nam stoisko informacyjne Budżetu Obywatelskiego przygotowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego , my sami zaś zbieraliśmy głosy na nasz projekt pn. Akademia Kobiecego Futbolu zgłoszony w tegorocznej edycji . W samo południe na boisko wybiegły nasze seniorki by w nieprawdopodobnym upale rozegrać mecz z koleżankami z Niepołomic . Wynik który miał drugorzędne znaczenie był ostatecznie nieznacznie ;-) lepszy dla Prądniczanek , natomiast wszystkim zawodniczkom bez wyjątku, należą się wyrazy uznania za walkę w tak ekstremalnych warunkach pogodowych, momentami tego dnia temperatura sięgała 35 stopni ! Później miały miejsce pokazy sekcji siatkówki żeńskiej oraz zapasów w stylu wolnym, przy współpracy z kolegami z Bieżanowianki Kraków , którym serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie. Punktualnie o godzinie 14 rozpoczął się uroczysty apel z pocztem sztandarowym i hymnem Państwowym. Następnie po przywitaniu wszystkich przez prezesa Jerzego Starmacha, glos zabrali zaproszeni goście . Pan Grzegorz Lipiec Członek Zarządu Województwa Małopolskiego , Pani Katarzyna Król Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa do spraw Edukacji i Sportu która wręczyła list z życzeniami jubileuszowymi dla naszego klubu od prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego, Pan Dominik Jaśkowiec Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa czy wreszcie pan Ryszard Niemiec prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Nastąpiło również uroczyste odsłonięcie symbolicznej tablicy upamiętniającej nadanie uchwalą Rady Miasta Krakowa Stadionowi Miejskiemu KS Prądniczanka imienia Władysława Kawuli, wychowanka Prądnickiego klubu i wieloletniego znakomitego zawodnika Wisły Kraków. Przy tej okazji mogliśmy gościć na naszym stadionie rodzinę śp. Władysława Kawuli , jego brata, dwóch synów Panów Artura i Waldemara oraz wnuczkę Karolinę, która odsłoniła pamiątkową tablicę. Ponadto prezes MZPN, Pan Ryszard Niemiec wręczył z okazji jubileuszu KS Prądniczanka okolicznościowy medal 105- lecia MZPN oraz wyróżnił medalami Piotra Sędora, Jerzego Starmacha, Mariusza Ptaka, Jacka Sitkę oraz Leszka Janiczaka, obecnych i byłych zawodników i działaczy naszego klubu. Na naszym obiekcie i w trakcie apelu byli ponadto inni zaproszeni goście , min Pan Tomasz Urynowicz dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim, Pan Jarosław Marfiak prezes krakowskiego Podokręgu Piłki Nożnej, Pan Grzegorz Pieronkiewicz prezes Polskiego Związku Zapaśniczego , Pani Ewa Gajewska przewodnicząca Komisji Piłki Kobiecej w MZPN, Pani Jadwiga Jaworska , dyrektor gimnazjum nr 9, byli prezesi KS Prądniczanka , Panowie Adam Załucki, Jacek Sitko, Jacek Husakowski , Piotr Sędor oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Nie sposób zapomnieć o wielu wspaniałych byłych zawodnikach i działaczach , bardzo licznie stawiła się reprezentacja zapaśników a niektórzy z nich dotarli do nas aż z Kielc! Były również nagrody od nas, obecnego zarządu KS Prądniczanka za zasługi i wielkie bezinteresowne serducha wspaniałe jubileuszowe koszulki z limitowanej serii otrzymali Pan prezes Jacek Sitko, Pan prezes Adam Załucki, Pan Andrzej Piwowarczyk oraz kapitan naszej drużyny , Mateusz Jeleń. Jeszcze raz wielkie podziękowania ! No a po apelu.... Wszyscy na mecz! Polska – Szwajcaria , wspólnie przeżywane emocje i nerwy ,szczęśliwy finał... Aby poczuć atmosferę tego momentu proponujemy obejrzeć nasze reakcje po ostatnim rzucie karnymhttps://www.facebook.com/Pr%C4%85dniczanka-Krak%C3%B3w-167.../ . A dodać należy że razem z nami cieszyli się nasi goście z Panią prezydent na czele! Nie zamierzaliśmy zwalniać tempa emocji więc na deser zmagań sportowych wystąpili nasi seniorzy mając za przeciwników nie byle kogo bo zespół Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Przyjezdni nie zamierzali popsuć nam święta i po szybkim i ciekawym spotkaniu ulegli naszym ,, Chłopcom z Boboli ” a przy pierwszej zdobytej dla nas bramce byliśmy świadkami wspanialej oprawy przygotowanej przez wiernych kibiców KS Prądniczanka wspomaganych dopingiem naszych seniorek. Piękna jubileuszowa sektorówka plus race i doping , jesteśmy Wam bardzo wdzięczni! Po emocjach sportowych przyszedł czas na odlotowe wrażenia , a to za sprawą balonu na ogrzane powietrze którym co odważniejsi mogli wznieść się ponad nasze obiekty. Niestety , fatalna tego dnia termika nie pozwoliła na osiąganie większych pułapów oraz odlot balonu wraz ze zwycięzcą konkursu na hasło 95 lecia KS Prądniczanka. Kto był z nami do końca, lub dotarł ponownie po odpoczynku w domu ten mógł być światkiem wspaniałego finału tego uroczystego dnia czyli pokazu ogni sztucznych przygotowanego przez firmę Śmieszek, nawiasem mówiąc rękami naszego byłego zawodnika! Połączenie dźwięku z niezwykłą podniebną iluminacją będzie jeszcze długo wspominane przez uczestników zabawy oraz okolicznych mieszkańców i choć zapewne nie udało nam się zawstydzić krakowskich Wianków to nie mamy sobie nic do zarzucenia;-). To było wielkie święto sportu na Prądniku Czerwonym, za które należą się wielkie podziękowania dla tych instytucji i osób dzięki którym mogło się odbyć. Dziękujemy zatem włodarzom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Radzie Dzielnicy III , firmom Unilever, Piwniczance, CareFood , klubom sportowym Bruk-Bet Termalice Nieciecza, Puszczy Niepołomice, Wiśle Kraków, Bronowiance Kraków, Bieżanowiance Kraków,całej załodze Rabona Pub, Adamowi Murzańskiemu , Panu Antoniemu, działaczom, trenerom , zawodnikom i ich rodzicom i wielu ,wielu innym których nie sposób wymienić..... To było święto na miarę 95 lat istnienia KS Prądniczanka, już teraz zapraszamy na obchody 100 lecia dumy Prądnika Czerwonego! Do zobaczenia!

Zapraszamy również do obejrzenia obszernej foto relacji by Adam Murzański https://plus.google.com/.../115390.../albums/6300476047433002305

baner poziomy