Wioleta Najduchowska trenerką Orlików

 

Wioleta Najduchowska

Grupa "Orlików" liczy przeszło 50 osób. Tak duża liczebność w tej grupie wiekowej spowodowała, że klub postanowił zwiększyć ilość zespołów do trzech. Tym samym dwie grupy prowadzić będzie dotychczasowy trener Wojciech Rumian a trzecią grupę pod swą opiekę weźmie nowa trenerka. Tą trenerką jest Wioleta Najduchowska, trener UEFA C. Pani trener nie jest nową osobą w klubie. Od 4 lat jest zawodniczką seniorek a od pół roku pracowała z grupą Żaki wraz z trenerem Tarkowskim. Od kwietnia Pani trener poprowadzi już samodzielnie swoją grupę szkoleniową. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Trening Orlików na kursie trenerskim UEFA C.

W ostatnią niedzielę ferii zimowych 12.02.2017 Orliki Prądniczanki Kraków zaprezentowały się na organizowanym przez MZPN kursie trenerskim UEFA C. Na obiektach nowohuckiego Krakusa kandydaci na trenerów w ramach egzaminu praktycznego mieli przeprowadzić przykładowe treningi odpowiednie dla dzieci trenujących m. in. w grupie wiekowej Orlik. Była to doskonała okazja do zaprezentowania poziomu szkolenia w KS Prądniczanka przed wymagającymi i surowymi trenerami- edukatorami z ramienia PZPN. Oceniali oni przyszłych trenerów prowadzących zajęcia, ale również mogli przyjrzeć się na jakim poziomie zaawansowania znajdują się chłopcy z Prądniczanki. Poziom sportowy prezentowany przez naszych piłkarzy, jak również to że grupa jest podczas zajęć skoncentrowana i zdyscyplinowana oraz reaguje na polecenia i podpowiedzi prowadzących sprawiło, że trener Orlików usłyszał po zajęciach sporo pochwał o swoich podopiecznych.

Zawodnicy, którzy wzięli udział w treningu:

Łukasz Knapik, Ernest Radziwon, Mateusz Zieliński, Jakub Swatowski, Jakub Sobczyk, Paweł Kowalkowski, Franciszek Wolanin, Franciszek Golonka, Noah Nugud, Bartosz Poradzisz, Mateusz Oratowski, Mikołaj Kawula, Jakub Stygar, Grzegorz Cebula, Mateusz Fugiel

 

Mecze Grupy B w Halowej Lidze Orlików

W sobotnie popołudnie przyszedł termin kolejnych meczów w grupie B Halowej Ligi Orlików. Co ciekawe terminarz ligi został tak ułożony, że tych samych rywali, ale grających w grupie A miały Orliki z grupy zaawansowanej kilka kolejek wcześniej.

Chłopcy z Boboli rywalizowali w tym dniu z rówieśnikami z Nowej Huty- Grębałowianką oraz z mającą swoją siędzibę prawie "po sąsiedzku"- Jadwigą Kraków.

KS Prądniczanka- Grębałowianka 3:0 Gole: Staszek Wadowski 2, Mikołaj Bożętka

Byliśmy stroną, która zdecydowanie panowała w tym meczu na boisku. Nasza Drużyna przeprowadziła sporo szybkich akcji na bramkę rywali. W tym meczu każdy z chłopców zagrał na dobrym poziomie i w pełni skoncentrowany, ale warty podkreślenia jest występ Staszka Wadowskiego, który w debiucie w barwach Prądniczanki zdobył 2 gole i nie było widać po nim żadnej tremy związanej z meczem.

 

KS Prądniczanka- Jadwiga 1:5 Gol: Mikołaj Bożętka

W tym meczu byliśmy zmuszeni do twardej i nieustępliwej obrony przeciwko dobrze dysponowanemu rywalowi. Chłopcy dzielnie walczyli o każdą piłkę i często musieli wyręczać naszego bramkarza wybijając piłkę zmierzającą do naszej bramki. Prądniczanka starała się wykorzystać każdą możliwą okazję do kontrataku kilkakrotnie uderzając na bramkę rywali, gdzie na nasze nieszczęście dobrze spisywał sie golkiper Jadwigi. Jedna szybka akcja okazała się jednak skuteczna, którą mocnym strzałem po ziemii tuż przy słupku sfinalizował Mikołaj Bożętka.

 

Skład: Alan Spytek (BR), Sebastian Wójcik (K), Tytus Stiebal (K), Kuba Stygar, Darek Pyla, Staszek Wadowski, Mikołaj Bożętka, Szymek Anioł, Łukasz Knapik, Krzysiek Kuczek, Bartek Fularz, Maks Kubica

Mecze Grupy A w Halowej Lidze Orlików

W niedzielę 15 stycznia dwa mecze w Halowej Lidze Orlików rozegrała ekipa Prąniczanki występujące w Grupie A. Rywalami Chłopców z Boboli były dwie krakowskie drużyny- Armatura i Grębałowianka.

W pierwszym meczu stanęliśmy do pojedynku z Armaturą. Szybki mecz z wieloma sytuacjami podbramkowymi i dość agresywną grą przeciwników, z która początkowo nie mogliśmy sobie poradzić. Rywal agresywną grą i mocnym pressingiem stwarzał sporo kłopotów w budowaniu naszych akcji i przejmując piłkę na naszej połowie strzelił nam trzy gole. Z biegiem czasu Nasi Piłkarze rozkręcali się i dostosowali poziom agresywności do rywala co zaowocowało przeniesieniem ciężaru gry na połowę przeciwnika i zdobycie bramki przez bardzo zdeterminowanego w tym meczu Kubę Swatowskiego, który najpierw oddał mocny strzał na bramkę Armatury a po interwencji golkipera rywali zdobył gola z dobitki.

KSP- Armatura Kraków 1:3 Gol: Kuba Swatowski

Harmonogram zawodów był tego dnia ułożony w ten sposób, że mecz z zespołem z Grębałowa rozgrywaliśmy bezpośrednio po pierwszym meczu. Odbiło się to na pierwszych minutach tego spotkania, sporo niedokładności i problemy z wychodzeniem na pozycję, które ułatwiałyby kolegą grę spowodowały że musieliśmy gonić wynik. Wraz z upływającym czasem Orliki z Prądnika Czerwonego wrzucili wyższy bieg i raz po raz budowali kolejne składne, szybkie ataki. W tym miejscu trzeba zwrócić uwagę, że bardzo dobrze współpracowaliśmy w ataku czego przykładem bramka Maksa Madeja poprzedzona kilkoma podaniami z pierwszej piłki i ostatnie podanie Kuby Sobczyka, który dosłownie wyłożył piłkę Maksowi do pustej bramki. Maks w tym meczu dołożył jeszcze bramkę po kontrze zapoczątkowanej przez "tymczasowego" bramkarza Nikodema Szmalca. Maks móglby mieć w tym meczu hattricka, bo po wykonywanym rzucie karnym, który został przez bramkarza obroniony sprytem przy dobitce wykazał się Mateusz Fugiel.

KSP- Grębałowianka Kraków 3:3 Gole: Maks Madej 2, Mateusz Fugiel

Skład: Mateusz Fugiel (BR), Jakub Sobczyk (K), Mateusz Zieliński, Bartosz Mizia, Paweł Kowalkowski, Grzegorz Mosurek, Maks Madej, Mateusz Oratowski, Nikodem Szmalec, Jakub Swatowski

 

Partnerzy Klubu 

 


logo malopolska


 

 


 

 


 


 

 


 Keepers Foundation


 


baner poziomy