PORAŻKA Z LIDEREM

Pradniczanka : Słomniczanka Słomniki 0:1 (0-1)

Porażką 0:1 zakończyła rundę jesienną  I drużyna Prądniczanki z liderem klasy okręgowej Słomniczanką Słomniki. Mecz rozgrywany był w sobotnie popołudnie na obiektach SMS Kraków przy ul. Szablowskiego. Od samego początku meczu drużyna przyjezdnych naszpikowana zawodnikami doświadczonymi narzuciła swój styl gry. Bardzo dobrze operowała piłką i utrzymywała się przy niej. Nasza drużyna ograniczała się do wyprowadzania kontr które w tym dniu nie najlepiej nam wychodziły. Bardzo dobrze broniący tego dnia Morański wyrastał na bohatera spotkania. Pomimo przewagi ze strony przeciwnika to dopiero w 35 min meczu sędzia za faul na napastniku podyktował rzut karny który na bramkę zamienili przyjezdni. Jednobramkowym prowadzeniem gości zakończyła się I połowa meczu.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i wynikiem 0:1 zakończyło się to spotkanie. Rundę jesienną kończymy z dorobkiem 13 pkt zajmując 11 pozycję w tabeli.

Teraz przyjdzie okres roztrenowania i odpoczynku a po nowym roku wytężonej pracy.

Prądniczanka: Morański, Nawój, Matyja, Olkuski, Herbuś (75’ Jewuła), Paciorek (60’Staroń), Nęciński (35’ Niestój), Wadowski, Sędłak (46’ Kostuj), Jeleń, Sadowski.

HOKEJOWY WYNIK I DRUŻYNY

Prądniczanka – Sokół Kocmyrzów ( 3:1 )  6:4

Zwycięstwem 6:4 zakończyło się sobotnie spotkanie Prądniczanki z vice-liderem klasy okręgowej Sokołem Kocmyrzów. Od samego początku meczu stroną dyktującą warunki gry była drużyna Prądniczanki, która bardzo wysokim pressingiem uniemożliwiała drużynie gości przeprowadzanie ataków na bramkę. Jedynym zagrożeniem ze strony przeciwnika były bardzo dobrze wykonywane stałe fragmenty gry. Swoją przewagę w pierwszej części meczu udokumentowaliśmy trzema trafieniami. W 22 minucie po rzucie rożnym i wielkim zamieszaniu w polu karnym, z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Nęciński. Ten sam zawodnik w 27 min podwyższył rezultat pewnie wykonując rzut karny podyktowany za rękę przeciwnika w polu karnym. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się nasz najlepszy snajper Sadowski który w indywidualnej akcji posłał piłkę obok bramkarza. Niestety naszą radość zmąciła bramka przeciwnika  w 33 minucie. Pierwsza połowa zakończyła się naszym dwubramkowym prowadzeniem.

W 58 min  goście po rzucie rożnym zmniejszyli naszą przewagę do jednej bramki. Od tego momentu zaczął się spektakl jednego aktora. Kuba Kostuj w 62 min po idealnie wykonanym rzucie wolnym z ok. 25 metrów podwyższył rezultat na 4:2. W 83 minucie ten sam zawodnik okrasił  zawody strzałem z ok 30 metrów w samo okienko bramki Kocmyrzowian. Przeciwnik jednak nie składał broni i w 87 po rykoszecie zdobył bramkę nr 3. Na odpowiedź Prądniczanki nie trzeba było długo czekać. Minutę po stracie bramki bardzo dobrze tego dnia usposobiony Kostuj przeprowadził akcję lewą stroną, mijając obrońcę i bramkarza wykładając piłkę do pustej bramki nadbiegającemu Staroniowi który dopełnił formalności. Przyjezdnym udało się jeszcze zdobyć bramkę w 90 minucie po rykoszecie.

Bardzo cenne trzy punkty zostają w Krakowie a my przygotowujemy się do ostatniego w tej rundzie meczu, który rozegramy w najbliższą sobotę 04.11.2017 o godz.13.00 w Słomnikach z liderującą Słomniczanką.

Bramki : Nęciński 22’, 27’(k), Sadowski 31’, Kostuj 62’,83’, Staroń 88’.

Prądniczanka: Morański, Nawój, Matyja, Olkuski, Herbuś, Paciorek (46’Kostuj), Nęciński(83’Niestój), Wadowski, Sędłak (46’ Staroń), Jeleń(85’Jewuła), Sadowski (80’Pępkowski).

PRZYBYSŁAWICE ZDOBYTE

Strażak Przybysławice – Prądniczanka Kraków (0:3) 0:4

Zwycięstwem 4:0 zakończyło się sobotnie, wyjazdowe spotkanie I\pierwszej drużyny ze Strażakiem Przybysławice. Zupełną dominację w tym spotkaniu zapewniliśmy sobie już w I połowie, którą pewnie wygraliśmy 3:0 po bramkach w 7’ Sadowskiego, 19’ Paciorka oraz Nęcińskiego w 45’ strzałem z ok 25 metrów.

W drugiej połowie podwyższył rezultat Sędłak który wykończył jedną z kontr strzelając czwartego gola. Nie ulega wątpliwości, że tego dnia gdybyśmy wykazali się lepszą skutecznością to rezultat tej potyczki mógłby zakończyć się wynikiem dwucyfrowym.

Przed nami kolejne spotkanie które rozegramy w najbliższą sobotę 21.10.2017r o godz.11.00 na obiekcie Nadwiślanu Kraków przy ul. Koletek 20.

Prądniczanka: Morański, Jewuła, Matyja, Olkuski, Herbuś, Paciorek (65’ Pępkowski) Wadowski, Niestój (55 Kostuj), Sędłak ( 80’ Matys), Nęciński (75’ Staroń), Sadowski,

Bramki: 7’ Sadowski, 19’ Paciorek, 45’ Nęciński, 49’ Sędłak.

Z Bukowna bez punktów

Bolesław Bukowno – Prądniczanka ( 1:1 ) 2:1

W bardzo okrojonym kadrowo składzie nasza pierwsza drużyna przegrała swój kolejny wyjazdowy mecz z Bolesławem Bukowno 2:1. Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie bo już od 3 min musieliśmy grać w dziesiątkę. Niestuj nieprzepisowo faulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika gospodarzy za co został upomniany czerwoną kartką. Pomimo tego osłabienia dominującą i prowadzącą grę była drużyna Prądniczanki. Zabrakło trochę szczęścia: strzał w poprzeczkę, bramka ze spalonego. Gospodarze ograniczali się tylko do wyprowadzania kontr które z biegiem czasu stawały się coraz groźniejsze. Po prostopadłym podaniu w 12 min meczu Bukowno objęło prowadzenie wykorzystując bierność naszej obrony. Konsekwencja w grze naszego zespołu doprowadziła do wyrównania po mocnym strzale z ostrego kąta Kostuja w 43 min meczu.

Do przerwy remisowaliśmy 1:1. Po zmianie stron gra wyglądała bardzo podobnie. To my cały czas byliśmy stroną utrzymującą się przy piłce, stwarzając okazje do strzelenia gola. Straciliśmy koncentrację w 70 min meczu, gdy gospodarze wykonywali stały fragment gry z bocznej strefy boiska. Po wrzuceniu piłki w nasze pole karne bez asekuracji i krycia został napastnik gospodarzy który celnie uderzył w róg bramki. Pomimo usilnych starań Prądniczanki wynik końcowy nie uległ zmianie.

Prądniczanka: Morański, Wieczorek, Niestuj, Olkuski, Stępak (43’ Staroń), Kostuj, Pępkowski, Wadowski, Sędłak ( 65’ Matys), Jeleń, Sadowski.

Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie Zieleńczanka Zielonki z którą zmierzymy się 30.09 o godz.15.30 na obiektach w Zielonkach.