Leśnicy z Gorenic pokonani

W sobotnie popołudnie nasza I drużyna udała się na wyjazdowe spotkanie do Gorenic, aby zmierzyć się z miejscowym Leśnikiem w ramach rozgrywek klasy okręgowej.
Było to bardzo ciężkie spotkanie. Pomimo dominacji w środku pola i lepszym operowaniu piłką przez naszą drużynę ciężko było się przebić pod bramkę przeciwnika, który ograniczał się tylko do kontrataków. Przez większość pierwszej połowy meczu trwały „piłkarskie szachy”.

Dopiero w 31’ po agresywnym dojściu do obrońcy przez Sadowskiego i odbiorze, do piłki prostopadłej wyszedł Wadowski, który strzałem obok bramkarza dał nam prowadzenie. Do przerwy mecz zakończył się wynikiem 1: 0.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie jak pierwsza. Gra zdominowana była przez „Chłopców z Boboli”, lecz nic nie chciało wpaść do „sieci”. Do 76’, gdy pięknym podaniem prostopadłym do Sadowskiego popisał się Mroczka. Sadowski wykorzystując swoją szybkość wyprzedził obrońców i technicznym strzałem w krótki róg posłał piłkę do siatki dając nam dwubramkowe prowadzenie, które utrzymaliśmy do końcowego gwizdka arbitra tego spotkania.

Prądniczanka: Szwiec, Maniara (46’Wieczorek), Kawa, Nawój,Olkuski, Herbuś, Kostuj, Wadowski, Sędłak(60’Staroń), Mroczka, Sadowski.

Bramki: 31’Wadowski, 76’ Sadowski.

Kolejne zwycięstwo i Seniorzy vice liderem ligi okręgowej

Zwycięstwem 4:2 zakończyło się sobotnie spotkanie I drużyny z Przebojem Wolbrom. Drużyna przyjezdna wbrew zajmowanemu miejscuzaprezentowała ciekawy, kombinacyjny futbol. Już w 7 min po rzucie wolnym z bocznej strefy boiska straciliśmy bramkę. Prowadzenie przyjezdnych nie trwało jednak długo, bo już w 19 min wyrównał kapitalnym strzałem pod poprzeczkę Kostuj. W 31 min po rzucie wolnym z ok. 20 metrów strzałem w „okienko” bramki popisał się Jeleń dając nam jednobramkowe prowadzenie w I połowie.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się dla nas fatalnie bo w 48 minucie za faul na napastniku arbiter spotkania podyktował rzut karny, który goście pewnie wykorzystali. Od tego momentu każda z drużyn mogła pokusić się o bramkę, gdyż były ku temu sytuacje bramkowe. Dopiero w 65 min meczu po stałym fragmencie gry, wrzutce Kawy i przedłużeniu głową Wadowskiego wyszliśmy na prowadzenie.

Wyjazdowy remis I drużyny seniorów

Remisem 2:2 zakończyło się sobotnie spotkanie wyjazdowe naszej I drużyny w Miechowie.

Mecz rozpoczął się dla nas pomyślnie, gdyż już w 4 minucie meczu atomowym strzałem z około 25 metrów popisał się Mroczka nie dając żadnych szans golkiperowi miejscowych.

Gospodarze nastawieni byli tylko na grę z kontry, ponieważ lepiej utrzymującą się przy piłce drużyną była Prądniczanka. Niestety po paru minutach nasz blok defensywny nie ustrzegł się błędu, po którym padło wyrównanie.

Jeszcze w pierwszej połowie Miechowianie potrafili rozmontować naszą obronę wychodząc na jednobramkowe prowadzenie.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od zmasowanych ataków, które tylko brakiem skuteczności, gospodarze zawdzięczali to jednobramkowe prowadzenie przez długi okres czasu. Jednak już w 72 minucie padło wyrównanie w zamieszaniu i strzale Sadowskiego z najbliższej odległości.

Z pokorą przyjmujemy ten cenny punkt zdobyty na trudnym terenie i myślami jesteśmy już przy następnym spotkaniu, które odbędzie się u nas przy Boboli 5 z drużyną Przemszy Klucze 29.04 (sobota) o godzinie 16.30!!!

Skład Prądniczanki: Szwiec, Nawój, Olkuski, Niestój (66’Sędłak), Herbuś, Kostuj (85’ Staroń), Jeleń, Mroczka, Paszkiewicz, Pępkowski (55’Wieczorek M.), Sadowski.

Bramki: 4’ Mroczka, 72’ Sadowski.

PILICA ZDOBYTA

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się wyjazdowe sobotnie spotkanie naszej I drużyny z Piliczanką Pilica.

Mecz należał do tych z gatunku bardzo trudnych. Drużyna preferująca bardzo siermiężną i prostą grę do przodu z pominięciem drugiej linii. Pomimo tych różnic nasza drużyna starała się od początku grać piłką i być jak najczęściej w jej posiadaniu. Wyższość nad przeciwnikami udokumentowaliśmy strzelając pierwszą bramkę po kapitalnym uderzeniu Sadowskiego pomiędzy nogami bramkarza gospodarzy w 12 min.

Po przerwie gospodarze rzucili się do huraganowych ataków, które spowodowały utratę bramki po karnym pewnie wykorzystanym przez miejscową drużynę.

Sparingi I drużyna

SPARINGI I DRUŻYNY

Nasza I drużyna w ostatnich dwóch tygodniach rozegrała trzy sparingi na sztucznej murawie

SMS-u.

W pierwszych dwóch musieliśmy uznać wyższość rywala który w bardzo skrupulatny sposób

obnażył nasze braki w różnych sferach sztuki piłkarskiej.